MBA و نحوه اخذ مدرک MBA مورد تایید وزارت علوم ایران

اخذ مدرک بین المللی معتبر با آموزش مجازی
آگوست 23, 2018
آرمان
سپتامبر 20, 2018

MBA و نحوه اخذ مدرک MBA مورد تایید وزارت علوم ایران

MBA و نحوه اخذ مدرک MBA مورد تایید وزارت علوم ایران

رشته مدیریت به عنوان یک شاخه از دانش سازمانی در همه کشورها تدریس شده و به جهت ارتباط مستقیم با کسب و کار و اثر گذاری آن بر موفقیت سازمان و شرکت ها از اهمیت بالایی برخوردار است. در حدود صد سال پیش گرایشی از آن با نام MBA همزمان با صنعتی شدن کشورها مورد توجه قرار گرفت. مدیریت MBA در واقع دوره ای دو ساله برای تکمیل دانش مدیریتی و ارتقاء مهارت های رهبری مدیران است. آنچه که در این دوره بیش از هر چیزی مد نظر قرار می گیرد، تبدیل دانش تئوری مدیریت به دانش کاربردی و عملی است. یعنی مدیران را برای رهبری و سازماندهی نیروی انسانی و سایر منابع آماده خواهد کرد.

برای اخذ مدرک MBA مورد تایید وزارت علوم ایران باید چه مسائلی را در نظر بگیریم؟

  • در درجه اول انتخاب موسسه و دانشگاه برگزار کننده این دوره بسیار مهم است. چون همه مراکز مجوز وزارت علوم را نداشته و نمی توانند مدرک MBA مورد تایید وزارت علوم ایران را صادر کنند.
  • قبل از ثبت نام در مورد اساتید آموزش دهنده تحقیق کنید. الزاما اساتیدی که مدرک از دانشگاههای معتبر دارند، نباید ملاک باشند. در دوره MBA تجربه و کار در سازمان های مختلف حرف اول را می زند چون در این صورت مدرس می تواند در لابلای تدریس تجربیات با ارزش خود را هم به دانشجویان منتقل کند.
  • دوره آموزشی برنامه و سرفصل های مشخص و کاربردی داشته باشد. سرفصل های تئوری مهارت های لازم را به مدیران منتقل نخواهد کرد.
  • در مراکزی ثبت نام کنید که مدرک صادر شده مورد تایید وزارت علوم بوده و ارزش ترجمه با سربرگ قوه قضائیه را داشته باشد. همه مراکز آموزش دوره MBA این ویژگی را ندارند.

نحوه اخذ مدرک MBA مورد تایید وزارت علوم ایران

همانطور که در قسمت بالا هم اشاره شد برای اخذ مدرک MBA مورد تایید وزارت علوم ایران باید در مراکز مجاز ثبت نام کرده و دوره مذکور را طی نمایید و نمره قبولی هم کسب کرده و در نهایت مهارت های لازم مدیریتی را بدست آورده باشید. آشنایی به زبان انگلیسی کمک مهمی در این زمینه به شما خواهد کرد.