چگونه یک رزومه کاری خوب بنویسیم

8 آموزش مجازی برتر در ایران را بهتر بشناسید و با امکاناتشان آشنا شوید
می 17, 2018
راز ساخت یک رزومه حرفه ای
می 17, 2018

چگونه یک رزومه کاری خوب بنویسیم

داشتن رزومه خوب همیشه یکی از دقدقه های اصلی افرادیست که به دنبال کار مناسب می گردند و نباید از این مورد چشم پوشی کرد که داشتن رزومه خوب تاثیر زیادی بر روی کارفرمایان برای استخدام کارمندان خود دارد،

بنابراین اگر شما به یک مصاحبه کاری دعوت شده اید و یا قصد دارید برای یک شرکت رزومه خود را ارسال نمایید، باید پیش از هر چیز یک رزومه خوب برای خود بسازید که این امر از طریق رزومه ساز آنلاین وب سایت معادلسازی به آسانی قابل انجام است.

در ادامه به شرح مواردی که به شما در ساخت یک رزومه کاری خوب کمک می کنند می پردازیم.

کاربرد رزومه کاری چیست؟

همانطور که می دانید رزومه فایلی است که تجربیات، مهارت ها و سوابق کاری و تحصیلی یک شخص را بیان می کند و این تجربیات و مهارت ها هرچقدر غنی تر باشند آن رزومه قوی تر خواهد بود.

بدون شک امروزه رزومه ها هستند که معیار انتخاب افراد و دعوت آنان به مصاحبه های کاری هستند، پس اگر می خواهید کارفرمای مورد علاقه خود را ببینید و با او از نزدیک صحبت کنید باید رزومه خوب و حرفه ای خود را داشته باشید.

امروزه زمان از ارزش بالایی برخوردار است و کارفرمایان ترجیح می دهند با افرادی مصاحبه کنند که رزومه ان ها را خوانده و پیش زمینه ای در رابطه با فنون و شخصیت آن ها می دانند،

رزومه سازهای آنلاین

برای ساخت رزومه، رزومه سازهای آنلاین زیادی وجود دارند که معیار انتخاب این سایت ها ظاهر و کلیاتی است که در ساخت یک رزومه خوب به شما ارائه می دهند،

رزومه ساز آنلاین معادلسازی به شما این امکان را می دهد تا با بهره گیری از بهترین روش ها رزومه کاری خوب خود را بسازید و به کارفرمایان ارائه دهید.

اگر جز افراد جویای کار هستید بدانید که داشتن یک رزومه کاری خوب فرصت مناسبی برای ارائه مهارت ها و توانمندی های شما به کارفرما است و معرف شما در مقابل شخصی است که هیچ گونه آشنایی با شما ندارد،

پس از خاطر نبرید که رزومه شما باید رزومه ای درخور و شایسته توانمندی های شما باشد و این رزومه از اهمیت بالایی برخوردار است.

رزومه شما نقش اولین برخورد شما با کارفرما را به صورت غیر حضوری به عهده دارد و انتخاب نوع نگارش می تواند بیانگر سطح تحصیلات و دانش شما در مقابل یک کارفرما باشد.

سایت معادلسازی با ارائه مطالب ویژه جهت نگارش صحیح رزومه و نیز با استفاده از ابزار ساخت رزومه آنلاین خود به شما کمک می کند تا رزومه کاری خوب  خود را بسازید.

ساختار اصلی رزومه

تمام رزومه ها از ساختار و قالبی نزدیک به هم برخوردارند که در آن ها به برسی کلی سوابق و مهارت های فرد پرداخته می شود.

در این جا به برسی برخی از بندهای اساسی در ساخت رزومه می پردازیم.

  • اطلاعات شخصی

شما باید اطلاعات شخصی خود شامل نام ، نام خانوادگی، سن، شماره تماس، آدرس محل سکونت و … را به درستی وارد نموده و فراموش نکنید که پس از نگارش رزومه آن را چند بار چک کنید و دقت کنید که شماره تماس و آدرس ایمیل خود را به درستی وارد کرده باشید، در غیر این صورت پل ارتباطی بین شما و کارفرما وجود نخواهد داشت.

  • مدارک و سابقه های تحصیلی

سابقه های تحصیلی یکی از مهم ترین مواردی است که باید در رزومه شما ذکر شود تا کارفرما بداند در چه رشته هایی تحصیل کرده و از نظر تحصیلی دارای چه مهارت هایی می باشید.

پیشنهاد می شود پیش از ساخت رزومه لیستی از مدارک و سوابق تحصیلی خود تهیه کنید و به دقت به همراه سال اخذ مدارک و نام دانشگاه ها و موسساتی که در آن ها تحصیل نموده اید، ذکر نمایید. اگر از معدل بالایی هم برخوردار هستید می توانید برای جلب توجه بیشتر کارفرما معدلتان را نیز در این بخش ذکر نمایید.

 

  • علایق کاری شما

علایق کاری شما که در رزومه تان ذکر می شوند شامل تمام کارها و حرفه هایی است که شما به انجام آن ها علاقه مند هستید. در این بخش به صورت روانشناسانه ای کارفرما با شما اشنا خواهد شد و توجه ویژه ای به این بخش خواهد داشت،

فراموش نکنید که علایق کاری شما نباید دور از مهارت هایتان باشد، چرا که در غیر این صورت کارفرما شما را در انجام مهارت هایتان مصمم نخواهد دید و این تاثیر مناسبی بر روی شناخت وی از شما نخواهد داشت.

  • سوابق حرفه ای کاری

مهم ترین و اصلی ترین بخش هر رزومه سوابق حرفه ای و کاری هر فرد است، بهترین روش برای این کار آن است که از پیش فهرستی از سوابق کاری خود با عناوینی چون سال فعالیت، مدت زمان کار، دلیل ترک کار، سمت های کاری و اسامی شرکت ها تهیه نموده و در رزومه خود ذکر نمایید.

  • مهارت های تخصصی

شما ممکن است علاوه بر رشته ای که در آن تحصیل کرده اید مهارت های تخصصی ویژه ای هم داشته باشید، برای مثال نرم افزارهای خاصی را بلد باشید و یا مسلط به زبان های مختلفی باشید.

ذکر مهارت های تخصصی در رزومه یک فرد نقش موثری دارد و به کافرما این اجازه را می دهد تا به طور کامل با توانمندی های یک شخص آشنا شود.

پس هرچیزی را که بلد هستید در بخش مهارت های خود در رزومه تان ذکر کنید و به آن ها در حرفه ای بودنتان از یک تا صد امتیازبدهید.

  • دوره های تخصصی و مهارت های فردی

اگر در دوره های خاصی جهت بالابردن مهارت های فردی خود شرکت نموده اید و مدرک خاصی هم در باب این موارد دارید، حتما از آن ها در ساخت رزومه خود کمک بگیرید و نام مدرک یا دوره را به همراه سالی که آن را اخذ نموده اید ذکر نمایید.

چند نکته موثر درباره ساخت رزومه

این را بدانید که رزومه شما باید در حول یک محور باشد و کلمات کلیدی خاصی را که همانا توانمندی های اصلی شما هستند بیان کند، سعی کنید از این شاخه به آن شاخه نپرید و فعالیت هایتان را پیش از ساخت آنلاین رزومه دسته بندی کرده و هدفی معین داشته باشید.

مثلا اگر می خواهید در یک شرکت به عنوان طراح اپلیکیشن استخدام شوید، پس مواردی را ذکر کنید که توانمندی شما در حوزه طراحی اپلیکیشن را نشان می دهند.

پیشنهاد می کنیم اگر کارفرما شما را ندیده است، در رزومه خود از عکس استفاده نکنید، چرا که ممکن است از برخی متدهای روانشناسانه ی  غلط در روانشناسی چهره شما استفاده کنند و بدین صورت آن فرصت شغلی را از دست بدهید.

در زمان مصاحبه از شما در رابطه با ابعاد شخصیتی تان سوال های متعددی پرسیده می شود و این نشان از آن است که ابعاد شخصیتی شما برای کارفرما از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

بنابراین بهتر است در بخش توضیحات رزومه خود از شخصییتان بیشتر بگویید، مثلا اینکه به کار تیمی علاقه مند هستید یا خیر، توانایی یادگیری سریع دارید یا خیر، یا اینکه دوست دارید محیط کار شما به چه شکلی و با چه فضایی باشد و ارتباطتان با مدیر خود چگونه خواهد بود و… فراموش نکنید که به هیچ وجه در ذکر این موارد در رزومه خود اغراق نکنید و حقیقت را بیان نمایید،

چرا که در غیر این صورت اگر موفق به کسب آن موقعیت شغلی شوید و آن شغل با روحیات شما تناسخ داشته باشد بدون شک با مشکل مواجه خواهید شد.

حالا که با اصول دقیق نگارش رزومه آشنا شدید پس همین حالا به رزومه ساز آنلاین سایت معادلسازی رفته و رزومه خوب و حرفه ای خود را بسازید.

جهت اخذ مدرک معادل کاردانی تا دکتری با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

02128427862
09918095791
09918095794
09918095785