چگونه مدرک بین المللی از آکادمی های آمریکا، انگلستان، آلمان، کانادا بگیریم ؟

آرمان
سپتامبر 20, 2018
رشته های دانشگاهی
سپتامبر 20, 2018

چگونه مدرک بین المللی از آکادمی های آمریکا، انگلستان، آلمان، کانادا بگیریم ؟

چگونه مدرک بین المللی از آکادمی های آمریکا، انگلستان، آلمان، کانادا بگیریم ؟

در سال های اخیر خیلی از دانشجویان و افرادی که به کار مشغولند، تمایل دارند با توجه به سوابق تحصیلی و کاری خود از دانشگاهای معتبر آمریکا، انگلستان، آلمان، کانادا مدرک بین المللی و معتبر بگیرند. با توجه به افزایش متقاضیان در این زمینه موسسات زیادی ادعا می کنند که می توانند این مدارک را برای افراد جویای آن فراهم کرده و صادر کنند. اما واقعیت این است که بسیاری از این موسسات و سازمان هایی که تبلیغات این چنینی دارند از کم و کیف دستیابی به مدرک بین المللی از آکادمی های آمریکا، انگلستان، آلمان، کانادا مطلع نیستند و گاهی متقاضیان با وجود صرف هزینه زیاد به هدف خود نمی رسند.

چه مدارکی در ایران از اعتبار و ارزش قانونی برخوردار هستند؟

چه مدارکی در ایران از اعتبار و ارزش قانونی برخوردار هستند؟

همه مراکز آموزشی نمی توانند مدرک معتبر صادر کنند فقط مراکزی می توانند در این راستا فعالیت داشته باشند که مجوز های لازم را از سازمان های مربوطه دریافت کرده باشند. این مراکز شامل سازمان های ذیل است:

  • یکی از سازمان هایی که می تواند مدرک معتبر بین المللی صادر کند، سازمان فنی و حرفه ای می باشد.
  • وزرات علوم و تحقیقات به عنوان اصلی ترین متولی صدور مدرک بین المللی در ایران شناخته می شود.
  • وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی هم توانسته مجوز های لازم در این خصوص را دریافت کند.
  • وزرات فناوری اطلاعات و ارتباطات از جمله مراکزی است که مجوز های لازم برای صدور مدرک بین المللی را دارد.
  • وزرات کشور و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هم در این خصوص صلاحیت های لازم را کسب کرده اند. نهاد ریاست جمهوری از جمله ارگان هایی است که می تواند مدرک بین المللی صادر کرده و مجوز های لازم را در این مورد دارد.

خب سازمان های صادر کننده مدرک بین المللی در ایران چه ربطی به صدور مدرک بین المللی از آکادمی های آمریکا، انگلستان، آلمان، کانادا دارند؟ توضیح این مطلب برای این بود که بدانید این سازمان های می توانند مدرک بین المللی صادر کنند و مدارک صادر شده توسط آنها در مجامع بین المللی اعتبار خواهد داشت به جز این سازمان ها و ارگان و یا موسسه دیگری نمی تواند در این خصوص اقدام کرده مگر اینکه تفاهم نامه رسمی با این سازمان ها و آکادمی های بین المللی امضاء کرده باشد.

به چه موسسات و سازمان هایی برای صدور مدرک بین المللی از آکادمی های آمریکا، انگلستان، آلمان، کانادا می توانیم اعتماد کنیم؟

واقیعت این است که موسسات زیادی در ایران وجود دارند که ادعا می کنند، می توانند این مدارک را برای متقاضیان دریافت کنند اما اینکه این مدارک واقعا به درد بخور هستند و در جاهای دیگر و کشورهای دیگر می توانید به آنها استناد کنید یا خیر جای سوال دارد. برخی از این موسسات مثل آب خوردن و فقط با دریافت پول این کار را انجام می دهند اما برخی موسسات هم هستند با سختگیری بیشتر اقدام به صدور مدرک بین المللی از آکادمی های آمریکا، انگلستان، آلمان، کانادا می کنند. این سازمان ها سوابق تحصیلی و شغلی افراد را گرفته و بعد از بررسی های کارشناسی و بسیاری موارد دیگر در صورتی که شخص صلاحیت های لازم را داشته باشد در جهت صدور مدرک بین المللی اقدام خواهند کرد. متقاضیانی که در صدد هستند به این مدارک دست پیدا کنند قبل از هر چیز نیاز و کاربرد این مدارک را برای خودشان در نظر بگیرند. اگر قصد دارند با استفاده از این اسناد در جای مهمی کارکنند و تمایل دارند روی سابقه و تجربه آنها حساب شود، بهتر است به مراکز حرفه ای و مجاز برای صدور این مدارک مراجعه نمایند.

آیا مدارک صادر شده توسط این موسسات قابل استعلام است؟

اگر برای دریافت این مدارک با استفاده از رزومه و سابقه تحصیلی اقدام کنید و همچنین با موسسات مجاز ارتباط داشته باشید برخی مدارک صادر شده توسط این موسسات قابل استعلام هم خواهد بود و می توانید از اعتبار آنها اطمینان حاصل نمایید.

تلفن ثبت نام مدرک بین المللی:

02128427862
09918095791
09918095794
09918095785