همه چیز درباره تحصیل در بهترین شرایط در کشور استرالیا

شرایط ورود به رشته ریاضی به علاوه دروس و شرایط بازار کار
می 17, 2018
آموزش مجازی چیست؟
می 22, 2018

همه چیز درباره تحصیل در بهترین شرایط در کشور استرالیا

تحصیل در استرالیا

استرالیا یکی از مهاجر پذیر ترین کشور ها می باشد که همه ساله افراد زیادی برای اقامت و تحصیل در استرالیا به این مقصد سفر می کنند،

طبق آمار همه ساله چیزی نزدیک به 300000 دانشجو در استرالیا به تحصیل در مقاطع مختلف مشغول می شوند که این رقم تنها تعداد محصلین سیستم آموزش حضوری است و اگر تعداد دانشجویان و دانش آموزان غیر حضوری را که درحال تحصیل در استرالیا هستند را به این رقم اضافه کنیم، این عدد به طرز عجیبی افزایش پیدا خواهد کرد.

قابل توجه است بدانید که همه ی رشته هایی که در مراکز مختلف استرالیا ارائه می شوند باید به ثبت قانونی رسیده و مجوزات لازم را از مراجع قانونی دریافت نمایند.

هزینه تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا همانند تحصیل در هر کشور دیگری بدون شک هزینه هایی را در بر دارد.

اگر شما قصد تحصیل در استرالیا را دارید باید برای حداقل یک زندگی متعادل دانشجویی در این کشور سالانه 20000 دلار را در نظر بگیرید،

توجه داشته باشید که قبل از سفر برای تحصیل در استرالیا شما باید این مبلغ را تامین نمایید و حسابی را که در آن این مبلغ وجود دارد را برای اخذ ویزای تحصیل در استرالیا، معرفی کنید.

قابل ذکر است که این شرط برای پذیرش دانشجو برای تحصیل در استرالیا از اول جولای 2016 توسط اداره مهاجرت و محافظت از مرزهای استرالیا ، ایجاد شد، که این هزینه به طور دقیق معادل با 19830 دلار در سال است ولی توصیه می شود اگر شما قصد تحصیل در استرالیا را دارید بیشتر از این مبلغ را به عنوان مایحتاج زندگی خود کنار بگذارید.

مبلغی که شما بابت اخذ ویزای تحصیل در کانادا در حساب خود پس انداز می کنید، جدا از شهریه شما است و برحسب سبک و نوع زندگی شما متغیر می شود، توجه داشته باشید که دانشجوبان متاهل باید سالانه 7000 دلار برای همسر و 4000 دلار برای هر یک از کودکان خود به مبلغ اضافه کنند.

اما از پرداخت این هزینه ها و تحصیل در استرالیا نگران نباشید، چرا که نصبت به پولی که پرداخت می کنید از امکانات خیلی بیشتری نصبت به دیگر کشورهایی همچون ایلات متحده آمریکا و بریتانیا برخوردار می شوید.

فراموش نکنید که زندگی در استرالیا از بالاترین استانداردهای جهانی برخوردار است.

دانشجویان خارجی که در حال تحصیل در استرالیا هستند به طور میانگین هر هفته مبلغی برابر با 360 دلار استرالیا را پرداخت می نمایند که این مبلغ شامل مواردی چون خوابگاه، غذا ، پوشاک، تفریحات، حمل و نقل و تلفن، می گردد.

تحصیل در استرالیا و بیمه اجباری

تحصیل در استرالیا شرایط خاص خود را دارد که یکی از آن ها داشتن بیمه می باشد و این یک امر اجباری و اجتناب ناپذیر می باشد. عموما مراکز آموزشی استرالیا در زمان ثبت نام خودشان کارهای بیمه شما را انجام می دهند و هزینه بیمه تحصیل در استرالیا به ترتیب زیر است:

 • هزینه بیمه تحصیل در استرالیا برای یک فرد مجرد سالانه 600 دلار در سال
 • هزینه بیمه تحصیل در استرالیا برای یک زوج 3000 دلار در سال
 • هزینه تحصیل در استرالیا برای یک خانواده 5000 دلار در سال

فراموش نکنید که بیمه تحصیل در استرالیا اجباری بوده نمی توانید آن را نادیده بگیرید و علاوه بر این شما قبل از ورود به خاک استرالیا و قبل از شروع تحصیل در استرالیا باید خود را برای کل طول دوره تحصیل در استرالیا بیمه نمایید.

پوشش بیمه ای دانشجویان خارجی که برای تحصیل در استرالیا به این کشور سفر می کنند OSHC خوانده می شود و این مورد را نیز به یاد داشته باشید که هزینه های پزشکی در استرالیا بسیار سنگین می باشد و این بیمه اجباری در زمان تحصیل در استرالیا می تواند هزاران دلار در مخارج شما صرفه جویی کند.

انتخاب شرکت مناسب برای بیمه تحصیل در استرالیا قطعا یکی از مهم ترین مواردی می باشد که باید به آن پرداخت.

شرکت بین المللی بیمه بوپا یک گروه بین المللی بیمه ای است که خدمات خود را به 29 میلیون مشترک در بیش از 190 کشور ارائه می کند، شرکت بوپا British United Provident Association در سال 1974 و با همکاری 17 انجمن سلامت انگلستان، جهت ارائه خدمات بهداشتی  و درمانی به عموم مردم شکل گرفته است و به همین علت بهترین بیمه برای افرادی است که قصد مهاجرت و تحصیل در استرالیا را دارند.

تنها مواردی که شرکت بوپا آن ها را تحت پوشش قرار نمی دهد وارد زیر می باشد:

 • خدمات درمانی خارج  از خاک استرالیا
 • جراحی های زیبایی (در صورتی که از لحاظ درمانی الزامی نباشند.)
 • خدمات دندانپزشکی
 • خدمات ناباروری و نازایی

نظام آموزشی استرالیا چگونه است؟

تحصیل در استرالیا در مقاطع پایین تر از دانشگاه، به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شوند و کودکان باید در مدارسی که به محل سکونتشان نزدیک تر است ثبت نام نمایند. سال تحصیلی دراسترالیا از ژانویه آغاز و تا دسامبر ادامه دارد. مقاطع تحصیلی در مدارس استرالیا سه‌ مرحله‌ دبستانی شامل پیش دبستانی برای شش تا هفت سال Primary، راهنمایی  از سال هفت یا هشت تا سال دهمSecondary و دبيرستان‌ سال یازده و دوازدهSenior Secondary  است.

تحصیل در استرالیا تا سال دهم اجباری بوده و تا 15 سالگی نیز تکمیل می شود. دانش‌آموزان‌ دیپلم سال‌ دوازدهم‌ Year 12 Certificate و يا گواهینامه ورود به‌ آموزش‌ عالی Tertiary Entrance Statement را اخذ می نمایند.

در کل نظام آموزشی و تحصیل در استرالیا به چند بخش عمده تقسیم می شود:

 • مقطع پیش دبستانی
 • مقطع ابتدایی
 • مقطع متوسطه
 • آموزش فنی و حرفه ای(TAFE)
 • آموزش بین المللی
 • مؤسسات آموزش زبان انگلیسی(ELICOS)
 • دانشگاه ها و مراکز پژوهشی

تحصیل در دانشگاه های استرالیا

تحصیل در دانشگاه های استرالیا مشروط به نمرات گواهینامه ورود به آموزش عالی یا TES می باشد  که در هر ایالت استرالیا این محاسبه به گونه ای متفاوت انجام می شود، مدارک دانشگاه های استرالیا به صورت مستقل و توسط خود دانشگاه ها صادر می شود.

تشکل مبنی بر سیستم واحد ملی دانشگاه ها با عنوان Unified National System – UNS در سال 1988  توسط تعدادی از انشگاه ها و کالج ها که در یک دیگرر ادغام شدند پدید آمد که تعداد آن ها 39 دانشگاه بود، به علاوه اینکه 49 کالج نیز در سراسر استرالیا وجو دارد که مدارکی تا سطح کارشناسی ارشد با توجه به قوانین ایالات خود صادر می نمایند.

مراحل ارزشیابی تحصیل در استرالیا نیز به صورت زیر محاسبه می شود:

 • مدارکDiploma بعد از ديپلم‌ دبيرستان‌٬ كاردانی ارزشيابی میشوند.
 • مدارکBachelor بعد از ديپلم‌ دبيرستان، كارشناسی ارزشيابی می شوند.
 • مدارکPost Graduate Certificate PGC وPost Graduate Diploma PGD فقط صحت‌ صدور صادر می شوند.
 • مدارکMaster با شرط‌ داشتن‌ كارشناسی، كارشناسی ارشد ارزشيابی می شوند.
 • مدارکPhD با شرط‌ داشتن‌ كارشناسیارشد، دكترا ارزشيابی می شوند.

همچنین ارزشیابی مدارک تحصیلی استرالیا در ایران نیز به روش زیر انجام می شود:

 • ۲ یا ۳ سال تحصيل بعد از ديپلم دبيرستان =كاردانی
 • ۴ یا ۵ سال بعد از ديپلم دبيرستان =كارشناسی
 • ۱ یا ۲ سال تحصيل بعد از دوره كارشناسی =كارشناسی ارشد
 • حداقل ۳ سال تحصيل بعد از كارشناسی ارشد =دكترا
برای اخذ مدرک معادل کاردانی تا دکتری و همچنین اخذ مدرک بین المللی معتبر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

02128427862
09918095791
09918095794
09918095785