آموزش اصول و قوانین مهاجرت
ژوئن 13, 2018
آموزش فن بیان و سخنوری در گردشگری
ژوئن 13, 2018

عکاسی مد چیست

تاریخچه مد :

نخستین طراح مد تنها یک خیاط لباس زنانه نبود. پیش از تاسیس اولین طراحی لباس در کشور پاریس، مد  به وسیله اشخاص ناشناس صورت می گرفت. موفقیت این نوع افراد به دلیل ارایه خدمات فراوان در ایجاد لباس بود.

در این دوران بیشتر خانه های طراحی لباس شروع به گرفتن نیروی کمکی از جمله اشخاص هنرمند طراحی مد کردند که طرح های مختلفی برای لباس ها نقش می زدند.

ریشه اصلی مد به لاتین و شاید قبل از لاتین به روم باستان بر می گردد و متعلق به روز می باشد و جدید است.

بنابراین می شود گفت : مد به تغییر سلیقه غیرمنتظره و همیشگی  یا بعضی از افراد یک جامعه آزاد می شود و منجر به گرایش به انجام رفتاری خاص یا مصرف کالای به خصوصی یا در پیش گرفتن روشی ویژه در زندگی می گردد.

نکته ای که نیاز است به آن دقت شود این می باشد که مد مربوط به موضوعاتی از قبیل پوشش، مدل مو و آرایش افراد نیست و صرفا به روش تقلید گرانه گسترش پیدا می کند، مد می نامند.

مد بین جوانان جامعه و سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد ولی هر چیزی را به عنوان مد نمی توان نامید.

عکاسی چیست ؟

عکاسی یک فرآیند عکاسی و عکسبرداری می باشد و به حرفه عکس گرفتن عکاسی می گویند. در بعضی از مناطق جهان عکاسی را فتوگرافی می نامند که ترکیبی از دو کلمه یونانی فتو به معنی نور و گرافی به معنی ثبت یا نگارش است . به همین علت فتوگرافی به معنای نقش کردن با نور است.

عکاسی یعنی ساخت یک تصویر که در دو بخش انجام می گردد، اول برای به دست آوردن تصویر به وسیله دوربین و ثبت آن روی نگاتیو (فیلم) یا گیرنده تصویر الکترونیکی و دوم، نمایش دادن تصویر مخفی ایجاد شده از دوربین عکاسی و پایدارنمودن آن.

در روش عکاسی، گرفتن و ایجاد نور بر روی یک سطح حساس به نور، مانند نگاتیو یا گیرنده تصویر، سبب می گردد الگوهای نوری بازتابیده شده یا آشکار شده از اشیا بر روی سطح حساس به نور (نقره کلرید یا گیرنده) تاثیر گذارد و سبب ایجاد تصویر گردد.

عکاسی دارای سه دیدگاه علمی ، هنری ، صنعتی می باشد.

به عنوان یک واقعه علمی ایجاد شد، به عنوان یک تصویر وسعت گرفت و به عنوان هنر ثبت گردید. عکاسی به وسیله یک شخص شکوفا و کامل نشده است.

در عکاسی آنالوگ، باید همه عناصرها همانند :

رنگ، نور و کنتر است را قبل از نوردهی انجام داد. زیرا تقریبا پس از نوردهی و ایجاد فیلم، در این باره کار بسیاری انجام نمی گردد.

پیدایش در عکاسی به معنای رودرویی فیلم عکاسی با مواد شیمیایی است که باعث تبدیل شدن فیلم به یک تصویر منفی (نگاتیو) یا مثبت (اسلاید) ، و یا کاغذ به تصویر عکس می شود در صورتی که عکاسی دیجیتال به روش ثبت تصاویر به وسیله دریافت و ثبت نور بر روی سطح حساس به نور سنسور الکترونیکی نامیده می شود.

عکاسی مد بخشی از عکاسی تبلیغاتی است.

عکاسی مد دارای گونه و زمینه های مختلف می باشد. یکی از گونه های عکاسی مد یا فشن (fashion photography) می باشد. روشی که علاوه بر خلاقیت و ایجاد زیبایی  همیشگی در عکس نیاز به ابزارها و موجبات مختلف عکاسی را نیز دارد.

عکاسی مد در جهان کاملا شناخته شده می باشد.

نکات عکاسی مد یا فشن

  • در این بخش از عکاسی مد همه تلاش عکاسان به نمایش گذاشتن مد و طراحی آن به دقیق ترین شیوه است. به مفهومی دیگر عکاسان تلاش به نشان دادن نوع تفکر طراح نیز دارند. مدل نیز به نوبت خود همین مسئولیت را دارد.
  • در گونه عکاسی مد لباس عکاسان باید تا حدودی با انواع پارچه های مختلف و جنسهای پارچه ها آشنا باشند. به همین دلیل این که نورپردازی سعی در نشان دادن بافت و نوع جنس پارچه مورد استفاده قرار می گیرد اهمیت زیادی برایشان دارد.
  • بهتر است پیش از عکس گرفتن، نوع عکاسی و نورپردازی از قبل مشخص باشد. بدین صورت عکاس با خروجی و نتیجه آخرین کار کاملا آشنا می باشد.
  • مدل های حرفه ای مد در موضوع ژست گرفتن آموزش های کامل و حرفه ای را می بینند. بنابراین عکاس با ژست دادن به مدل زیاد کاری ندارد.
  • بهترین روش برای نشان دادن نوع طراحی لباس استفاده از حالت S  می باشد.
  • از محل عکاسی نیز نباید چشم پوشی نمود. به طور کلی محیطی که برای عکاسی انتخاب می گردد تا نوع پشت زمینه آن اهمیت بسیاری در نمایش نوع مد دارد.
  • عکاسی مد یا فشن می تواند داخل استودیو یا در مکانی باز انجام گردد. همچنین می شود با استفاده از نورپردازی و ساخت خلاقیت در آن کمک بسیاری در ایجاد عکس ها در این گونه داشت

این نکات گفته شده فقط در عکاسی مد انجام نمی گردد بلکه در بقیه گونه های عکاسی مانند عکاسی پرتره یا عکاسی عروسی راحت بودن با مدل ها یا مشتری ها یکی از اصول کار است.  در این حوزه باید بر روابط اجتماعی کار کرده تا مدل یا مشتری احساس بهتری داشته باشد.

علاقمندان جهت ثبت نام با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

02128427862
09918095791
09918095794
09918095785

آدرس سایت: www.irmedi.com