آشنایی با عکاسی و چاپگر دیجیتال سیار
ژوئن 26, 2018
آشنایی با عکاسی پرتره و آتلیه
ژوئن 26, 2018

بانکداری الکترونیک چیست ؟

بانکداری الکترونیک چیست ؟

بانکداری الکترونیک شامل اینترنت یا خط تلفن می باشد. بانکداری الکترونیک امکاناتی را برای کارکنان در جهت بالا بردن سرعت و عملکرد آن ها در ارایه خدمات بانکی در محل شعبه و فرآیندهای بین بانکی در تمام دنیا و ارایه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری  به مشتریان بانکی که با استفاده از آن ها می توانند بدون نیاز به حضور فیزیکی در بانک، در هر ساعت به وسیله کانال ارتباطی ایمن و با اطمینان عملیات بانکی دلخواه خود را انجام دهند.

به عبارتی دیگر بانکداری الکترونیکی استفاده از فناورهای به روز و پیشرفته بنا شده بر شبکه و مخابرات برای ارتباط منابع و اطلاعات مالی به صورت الکترونیکی است و نیازی به حضور فیزیکی مشتری در شعبه نیست.

ضروری ترین کانال های بانکداری الکترونیکی شامل :

1- سیستم های (رایانه) شخصی

2- تلفن ثابت و همراه

3- دستگاه های خود پرداز

4- پوزهای فروش

خدمات بانکداری الکترونیک در سه سطح مورد بررسی قرار گرفته است و شامل :

–  اطلاع رسانی:

در بخش خدمات بانکداری الکترونیک اطلاع رسانی اولین سطح است. در این بخش، بانک اطلاعات مربوط به خدمات و عملیات بانکی خود را از طریق شبکه های عمومی یا خصوصی معرفی می نماید.

– تعاملی :

در سطح تعاملی  خدمات بانکداری الکترونیک، امکان انجام مقابله بین سیستم بانکی و مشتری را فراهم می سازد. خطر در بخش خدمات بانکداری الکترونیک بیشتر از روش سنتی است و ابزارهای مناسبی برای کنترل دسترسی کابران به شبکه بانک نیاز دارد.

– تراکنشی :

در قسمت تراکنشی ، مشتر باید با استفاده از یک سیستم امنیتی کنترل شده، فعالیت های از جمله  صدور چک ، انتقال وجه و افتتاح حساب را انجام دهد. این سطح از خدمات بانک داری الکترونیک، از بالاترین بخش ریسک برخوردار است.

شاخه های بانکداری الکترونیک :

1- بانکداری تلفن همراه و فناوری های مربوط به آن :

مشتریان بانک با استفاده از خدمات موبایل ، از دستگاه تلفن همراه خود، به صورت همه ساعته به اطلاعات حسابی بانک خود دسترسی داشته باشند و با انجام عملیات انتقال وجه به کارت یا حساب دیگری و پرداخت قبض ها انجام دهند.

خدمات بانکی موبایل در کشور ما ایران می تواند به مواردی مانند امکان دریافت همه اطلاعات مربوط به حساب مشتری ، خرید از فروشگاه ها و دیگر امکانات خدماتی ، ارایه وضعیت بازار اوراق بهادار و انتقال خرید و فروش اوراق بهادار به وسیله تلفن همراه و اینترنت، خدمات چک و امکان پرداخت انواع قبوض به صورت تلفن های همراه در قالب موبایل بانک می شود اشاره نمود.

2- بانکداری تلفنی :

خدمات تلفن بانک به دو روش انجام می گیرد : الف – خدمات که با شماره حساب و رمز حساب کار می کنند که این نوع خدمات فقط برای حساب های همان بانک است.

ب – خدماتی که با شماره کارت شتاب و رمز دوم کارت فعالیت انجام می دهند ولی این نوع خدمات معمولا برای تمام کارت های شتاب است.

3- بانکداری بر اساس فکس (Fax) :

در بانکداری بر اساس فکس یا نمابر اطلاعات موجودی حساب، وضعیت پرداخت اقساط چک و … به صورت سیستم نمابر ارسال می گردد.

4- بانکداری بر اساس دستگاه های خود پرداز :

بانکداری بر اساس دستگاه های خود پرداز هر بانک که در سراسر دنیا موجود است و با داشتن مشکلات دستگاه های خود پرداز بیشتر مردم یک یا چند کارت بانکی در دسترس دارند می توانند از دستگاه های خود پرداز استفاده کنند.

5- بانکداری بر پایه شعبه های الکترونیکی :

شعبه الکترونیک به وسیله بانک ها راه اندازی می شوند و در طی 24 ساعت شبانه روز به ارایه خدمات بانکی در سوی بانکداری الکترونیک پرداخته می شود و حتما در این نوع شعب ها نیروی انسانی کمتر دخالت دارند.

6- بانکداری مبتنی بر پایه کارت خوان ها :

دستگاه کارت خوان یا پوز که در بیشتر فروشگاه ها موجود است و جایگزین خوبی برای پول نقدی شده اند، علاوه به وسیله دستگاه پوز می توان موجودی حساب ها را چک و کارت شارژ خریداری نمود.

سرویس های مهم تلفن بانک :

–    دریافت موجودی

–    گرفتن سه گردش آخر

–    ارسال صورت حساب با فکس

–    پرداخت قبض

–    پراخت کردن فیش بیمه

–    غیر فعال سازی کردن کارت شتاب همان حساب

–    عملیات تغییر رمز

مزایای بانکداری الکترونیک از دو جهت مشتریان و موسسات مالی مورد توجه قرار گرفته است .

1-امکان دسترسی به مشتریان جهت گرفتن خدمات بانکی بدون حضور در بانک و ارتباط ایمن

2-استفاده از اینترنت برای ارایه کارها و عملیات بانکی و انجام تغییرات انواع حساب های مشتری.

اخلاق حرفه ای در بانکداری :

بانکداری اخلاقی مفهومی است با گسترده وسیع که در آن بانک ها  در زمینه کاری خود بسیار وسیع تر از بانک های دیگر دارای حفظ پای بندی به میزان متعالی اخلاقی و تعهد به کرامت انسانی سعی در بهبود و حفظ شرایط زیست محیطی، بالا بردن وضعیت رفاهی و افزایش فرصت های مساوی و رفتار مناسب در کسب و کار، به کارگیری منابع مالی در پروژه ها از جمله محیط زیست به حال اجتماع و مسایلی از این قبیل دارند.

هدف از کارهای بانک اخلاقی داشتن هم زمان اثر گذاری مثبت بر سطوح اجتماعی، محیطی و اقتصادی است. به این دلیل، یک بانک اخلاقی با هدف دستیابی به سود اجتماعی، محیطی و فرهنگی سرمایه خود را به فعالیت های وابسته به اقتصاد اجتماعی مختص می دهد.

علاقمندان جهت ثبت نام با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

02128427862
09918095791
09918095794
09918095785

آدرس سایت: www.irmedi.com