MBA علوم تربیتی
ژوئن 27, 2018
MBA کارخانه چیست
ژوئن 27, 2018

آموزش گريم

گريم چيست؟

واژه گريم يک واژه اي فرانسوي است و به مفهوم ايجاد هر گونه تغيير در صورت و  ساير اعضاي بدن درراستاي نزديک کردن حالت شخص به مدل مورد نظر است.

هنر گريم در دنيا قدمتي بسيار طولاني دارد و به دوران مصر باستان بازمي گردد. در دوران باستان براي آماده شدن جهت شرکت در بسياري از مراسم هاي سنتي و مذهبي از هنر گريم استفاده مي کردند.

گريم با توجه به هدف مورد نظر داراي انواع مختلفي است:

گريم هاي تئاتري ، گريم هاي تلويزيوني ، گريم سينمايي و گريم شخصي و … از انواع گريم هستند .

گريم صورت استفاده از روش هاي حرفه اي به منظور متعادل و متناسب کردن اجزاي صورت با يکديگر است و به همين دليل اين رشته را با نام متعادل سازي چهره نيز مي شناسند . در اين روش گريمور تلاش مي کند با استفاده از مواد و روش هاي خاصي حالت صورت را به آن چه که از نظر زيباشناسي استاندارد و ايده آل تعريف شده است نزديک نمايد.

گريم صورت نيز به شاخه هاي مختلفي تقسيم بندي مي شود:

اين نوع گريم يا چهره پردازي تغييرات اساسي در ظاهر فرد ايجاد نمي کند و تنها با استفاده از روشها و ابزارهاي ساده به رفع عيوب بسيار ناچيز چهره مي پردازد . برا ي مثال پنهان کردن عارضه هاي پوستي خفيف و موقتي مانن جوش ، لک و غيره .

در اين روش گريمور با استفاده مواد و متريال خاص و به کارگيري تکنيک هاي ويژه به مخفي کردن عيوب صورت و برجسته کردن جنبه هاي زيباي صورت فرد مي پردازد . اين روش در زيبا سازي چهره بسيار موثر است . به عنوان مثال کوچک کردن بيني و يا درشت تر نشان دادن چشم ها و غيره .

اين نوع گريم يا چهره پردازي مختص تئاتر ، سينما و تلويزيون است و تلاش مي کند با ايجاد تغييرات مورد نظر در ظاهر بازيگران چهره آن ها را تاحد ممکن به شخصيت مورد نظر نزديک نمايد ، به عقيده بسياري از هنرمندان تئاتر ، سينما و تلويزيون گريم شخصيت سازي کمک شاياني به ايجاد حس مورد نظربه منظور اجراي شخصيت مورد نظر مي نمايد .

 گريمور کيست ؟

گريمور عمدتا به فردي اطلاق مي شود که پس از شرکت در کلاس هاي آموزشي و دوره هاي پيشرفته گريم و آشنايي با انواع گريم در پروژه هاي تئاتر، سينايي و تلويزيوني به ارائه خدمات گريم هنرپيشه ها و بازيگران مي پردازد.

در پروژه هاي عظيم تئاتر ، سينايي و تلويزيوني که نياز به اجراي گريم شخصيت سازي دارند غالبا گريمورها در دو سطح مختلف به ارائه خدمات گريم مي پردازند .

طراح گريم و اجراي گريم:

طراح گريم فردي است که با داشتن دانش و تجربه بسيار در زمينه گريم شخصيت سازي اقدام به طراحي گريم بازيگران داستان با توجه به شخصيت و موقعيت آن ها مي نمايد به طوري که گريم مورد نظر بيانگر خصوصيات رفتاري شخصيت مورد نظر باشد و در بخش اجراي گريم گريمورها با استفاده از دانش ، مهارت و توانايي خود اقدام به اجراي طرح هاي مورد نظر بر صورت هنرپيشه ها مي نمايند و کليه تغييرات احتمالي در اين اين مرحله بايد با مشورت و تائيد طراح گريم انجام شود .

بازار کار گريمور 

بازار کار گريمورها و چهره پردازان از تنوع به نسبت خوبي برخوردار است با توجه به اين که اين افراد مي توانند پس ازگذراندن دوره هاي حرفه اي گريم در شرکت هاي توليد فيلم ، شرکت هاي توليد تئاتر ، شرکت هاي برگزار کننده کنسرت ها ، سالن هاي نمايش مد و سالن هاي زيبايي مشغول به کار شوند بازار کاري مطلوبي براي آن ها پيش بيني مي شود، همچنين اين افراد مي توانند به صورت پروژه اي با تيم هاي حرفه اي سينمايي و غيره به همکاري بپردازند .

سطح درآمد گريمور 

با توجه به اين که ميزان درامد گريمور هاي به ميزان زيادي به ساعات کاري ، پروژه هاي انجام شده و ميزان توانمدي و قابليت هاي آن ها بستگي دارد ارائه عدد دقيق آن مقدور نمي باشد اما از آنجا که اين حرفه عمدتا در تقسيم بندي مشاغل لاکچري قرار مي گيرد مي توان به جرات گفت که سطح درامد شاغلان در اين حوزه بسيار مطلوب است .

شخصيت های مناسب برای حرفه گريموری يا چهره پردازی 

 • تست شخصيت شناسي MBTI :

يکي از معروفترين تست هاي شخصيت شناسي است که که در اين جا با استفاده از اين تست به بررسي انواع تيپ هاي شخصيتي مناسب براي اين حرفه خواهيم پرداخت:

 

 • تيپ شخصيتي INFJ :

اين تيپ شخصيتي، افرادي هستند که در خلق آثار منحصر به فرد با کمک خلاقيت هاي فردي  و ايده هاي شخصي خود توانا هستند . اين تيپ افراد مي توانند بااستفاده از هنر خود اطرافيان را تحت تاثير قرار دهند .اين تيپ افراد به استقلال در کار بسيار اهميت مي دهند و عمدتا از اعمال نظر مطلق ديگران روي برگردانند

 

 • تيپ شخصيتي :

ENFP  اين تيپ شخصيتي ، افرادي هستند که از مواجه با چالش هاي خلاقانه بسيار لذت مي برند . اين تيپ افراد از برقراري ارتباط با سايرين لذت مي برند . شرايط منعطف کاري يکي از ايده ال هاي اين تيپ شخصيتي به شمار مي رود اگرچه که در شرايط حساس قابليت انعطاف پذيري زيادي از خود نشان مي دهند که اين ويژگي در پروژه ها گريم سينمايي ، تلويزيوني و تئاتري بسيار کارا و لازم است.

 

 • تيپ شخصيتي INFP:

افراد با اين  اين تيپ شخصيتي به شدت علاقه دارند نظرات و ايده هاي خود را به صورت خلاقانه ابراز نمايند . آزادي عمل و انعطاف پذيري کار بسيار مورد توجه و تاکيد اين افراد است . اين افراد عقيده دارن به صورت ذاتي هنرمند هستند و حتي اگر از اين طريق کسب درامد نکنند باز هم خود را هنرمند مي دانند .

 

 • تيپ شخصيتي INTP :

اين افراد کار با افراد خلاق و خوش ذوق و صاحب سليقه در گروه هاي کوچک را بسيار دوست داشته و از همکاري با گروه هاي پر جمعيت روي گردان هستند .

 

 • تيپ شخصيتي ISFJ :

اين تيپ شخصيتي توجه بسيار زيادي بر جزئيات امور دارند و با کارهاي ظريف و کليه امورات جاري زندگي روزمره به خوبي ارتباط برقرار مي نمايند .

 

 • تيپ شخصيتي ESFP :

اين تيپ شخصيت افرادي هستند که حس زيبايي شناسي در آنه بسيار بالا بوده . اين افراد از با ديدين زيبايي هاي طبيعت به شدت به وجد آمده و اين حس خوب را به ديگران نيز منتقل مي نمايند . اين گروه افار از سرگرم کردن ديگران با ارئه هنر خود لذت مي برند ار اين رو روحيات آن ها  براي حرفه گريمور و چهره پردازي بسيار مناسب است.

 

 • تيپ شخصيتي ISFP :

اين تيپ شخصيت افراد از کار کردن با دسته و حواس پنج گانه خود لذت مي برند و تمايل زيادي به انجام کارهاي منعطف و به دور از مقررات و ضوابط خشک دارند .

علاقمندان جهت ثبت نام با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

 • 02128427862
  09918095791
  09918095794
  09918095785
 • آدرس سایت: www.irmedi.com