آموزش نرم افزار واژه پرداز ورد WORD

مدیریت امور فرهنگی و هنری
ژوئن 10, 2018
آشنایی با میزبانی
ژوئن 10, 2018

آموزش نرم افزار واژه پرداز ورد WORD

ورد (Word) چیست ؟

ورد زیر مجموعه از نرم افزار مایکروسافت آفیس (Microsoft office) می باشد. ورد قسمت ها و بخش های مختلف و زیادی دارد به همین خاطر محیط کار این نرم افزار نیاز به توضیح زیادی دارد.

هدف اصلی نرم افزار word  ، در تایپ و قالب بندی متن ها مفید واقع می شود. این ویژگی قدرتمند دارای مزایای دیگر شامل کار با تصویر گرافیکی ، طراحی وب سایت و بسیاری از قابلیت های دیگر را فراهم آورده است. ابزارهای کاربردی گوناگونی در نرم افزار ورد وجود دارد که با استفاده از هر کدام می توانیم متن خود را ویرایش نمود.

همچنین با استفاده از نرم افزار word می توانیم فرمول نویسی کنیم. برای صفحه هایی که در وورد قرار دارد می توانید کادر در انواع و شکل های مختلف قرار دهید حتی می توانید برای هر صفحه جداگانه یک کادر انتخاب کنید.

کاربرد نرم افزار آموزشی word  :

با استفاده از وورد می توان جدول های مختلف را طراحی کنیم و برای هر جدول به تعداد دلخواه ستون و یا ردیف قرار داد . با استفاده از word می توان صفحات مختلف را شماره گذاری نمود.

آموزش ایجاد جدول (Draw Table) در ورد word  :

آسان ترین روش برای ایجاد کردن جدول، تعیین تعداد خانه های جدول می باشد. کافی ست اندازه طول و عرض مشخص گردد و نرم افزار به صورت خودکار جدول را وارد می نماید. برای این کار از منوی table گزینه Insert Table انتخاب شود. پنجره ای باز می گردد . از قسمت Number of Columns تعداد ستون و از قسمت Number of Rows تعداد سطرهای جدول مورد نظر انتخاب شود.

تغییر فاصله سطرها و ستون ها در وورد (word) :

برای تغییر دادن فاصله هر سطر و ستون، تنها ماوس را بر روی خط مورد نظر برای جابه جایی نگه داشته شود. هنگامی شکل مکان نما به صورت زیر تغییر یافت ، آن موقع کلیک چپ نگه داشته شود و خط را به سمت چپ یا راست انتقال دهید.

روش بعدی ایجاد جدول (Draw Table) در ورد word  :

برای ایجاد جدول به طریقی دیگر از قسمت Table ، گزینه  Draw Table انتخاب شود. در این صورت تصویر یک مداد به جای مکان نما ظاهر می گردد. برای رسم جدول اول باید بدنه (مستطیلی که با انتخاب Draw Table) جدول را رسم کنید.

هنگامی که شکل مداد به جای مکان نما ظاهر می گردد در سمت چپ و بالای نقطه ای که قرار است جدول را رسم شود، کلیک کرده و کلیک چپ تا موقعی که مستطیل را رسم شده، نگه داشته شود.

استفاده از سبک های نمونه :

سبک های موجود در نرم افزار word موجود است که می توان برای زیباتر کردن جدول استفاده نمود. این سبک در قسمت Table Style قرار دارد.

علاقمندان جهت ثبت نام با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

02128427862
09918095791
09918095794
09918095785

آدرس سایت: www.irmedi.com